6. kolo RŽL Říčany

22.12.2013 11:18

Poslední předvánoční sobotu 21.12.2013 se v Říčanech hrálo 6. kolo Regionální žákovské ligy 2013/14. I tentokrát žáci hráli ve třech výkonnostních skupinách. Celého turnaje se zúčastnili 104 žáci, z toho 3 byli z našeho oddílu. Hrály také 2 členky šachového kroužku, který vede trenér Kotzot.

Ve skupině B, v níž startovaly 44 děti, hrál Miroslav Šimek. V 7 partiích nabral 4,5 bodu a umístil se tak na 8. místě. V pořadí po pěti turnajích postoupil v kategorii do 16 let nahoru také na průběžné 8. místo.

Ve skupině C hráli Dominik KrykorkaDaniel Ofner. V této skupině hráli také 44 hráči. Dominik uhrál ze 7 partií 5 bodů a obsadil 4. místo. V průběžném pořadí po pěti turnajích se posunul v kategorii do 14 let o jednu příčku nahoru na 16. místo. Dan ze 7 partií nabral 2,5 bodu a skončil na 36. místě. V průběžném pořadí se přesto v kategorii do 10 let posunul také o jednu příčku vzhůru na 25. místo. Svůj debut v tomto turnaji absolvovaly také Anežka Havelková a Stella Vavříková. Obě  svým výkonem příjemně překvapily. Anežka uhrála 2,5 bodu a obsadila 33. místo celkově, což znamenalo 1. místo mezi děvčaty. Stella pak nabrala 2 body, které ji zařadily na 40. místo celkově a 3. místo mezi děvčaty. V průběžném pořadí Regionální žákovské ligy Anežce patří v kategorii do 10 let 47. místo celkově a 4. místo mezi děvčaty a Stelle 55. místo celkově a 6. místo mezi děvčaty.