9. kolo RŽL Sázava

24.03.2014 13:48

V sobotu 22.03.2014 se ve Společenském domě v Sázavě konalo poslední 9. kolo Regionální žákovské ligy 2013/14. S hrdostí můžeme konstatovat, že očekávání rekordní účasti mladých šachistů a šachistek bylo naplněno – turnaje se zúčastnilo 110 hráčů! Děkujeme tímto ještě jednou všem sponzorům, bez jejichž podpory bychom tento turnaj uspořádat nemohli.

S radostí také kvitujeme zájem Sázaváků o tuto akci. I přes hezké počasí, které lákalo více k výletům či práci na zahrádce, se jich přišla podívat celá řada. Bohužel však chyběl představitel města, který by turnaj zahájil slavnostním projevem – snad se tedy dočkáme za rok.

A nyní k výsledkům a statistikám:

Turnaj A, který hrálo 16 nejsilnějších hráčů, se tradičně hrál na 4 kola švýcarským systémem. Vítězství si suverénně vybojovala ziskem 4 bodů Nela Pýchová ze Spartaku Vlašim. 3. místo (a současně 2. mezi děvčaty) patří se ziskem 3 bodů Julii Vilímové za Stříbrné Skalice a 4. místo (3. mezi děvčaty) Anně Zlámané (taktéž Stříbrná Skalice), která uhrála 2,5 bodu. Mezi chlapci se nejlépe umístil na 2. místě Richard Mládek ze Spartaku Vlašim (3 body), následovaný Michalem Pastrnkem z KŠ Říčany 1925 (5. místo celkově a 2,5 bodu) a Jakubem Vojtou ze Spartaku Vlašim (7. místo celkově a 2 body). Za zmínku stojí též umístění Kláry Kocourkové ze Sázavy, která startuje v dresu KDJS Sedlčany: se 2 body obsadila 6. místo celkově a 4. místo mezi děvčaty.

Turnaj B se hrál švýcarským systémem na 7 kol a startovalo v něm 48 šachistek a šachistů. Se ziskem 6 bodů v něm zvítězila Kristýna Otrubová z KŠ Říčany 1925, následovaná Romanem Šimákem (KDJS Sedlčany, 5,5 bodu), Pavlem Zemenem (KŠ Říčany 1925, 5,5 bodu) a Martinem Mačokem (KŠ Říčany, 5,5 bodu). Z děvčat další medailové pozice obsadily na 6. místě Petra Píšová (ŠK Pravonín, 5 bodů) a na 9. místě Marie Hánělová (Medvědi Zvole, 5 bodů). Z domácích hráčů v turnaji hrál Miroslav Šimek, který se ziskem 4 bodů obsadil 20. místo.

Turnaj C se hrál švýcarským systémem také na 7 kol a startovalo v něm 46 hráčů. Zvítězil v něm se ziskem 6,5 bodu Matěj Novotný z Jawy Brodce. Další medailisté – chlapci: Vojtěch Kocourek z KDJS Sedlčany (3. místo celkově, 6 bodů) a Dominik Krykorka z Kavalieru Sázava (4. místo celkově, 5,5 bodu). Nejlepší 3 děvčata: Monika Strnadová z KŠ Říčany 1925 (2. místo a 6 bodů), Klára Kopecká ze Stříbrné Skalice (9. místo a 5 bodů) a Lucie Kučerová z KDJS Sedlčany (31. místo a 3 body). Z domácích hráčů v turnaji ještě startovali: Stella Vavříková (35. celkově, 6. mezi děvčaty, 3 body), Jan Nedvěd (40. místo, 2 body) a Anežka Havelková (43. celkově, 9. mezi děvčaty, 2 body).

Protože tento turnaj byl současně posledním v celé Regionální žákovské lize 2013/14, byli vyhodnoceni i nejlepší hráči a hráčky ve všech věkových kategoriích. Zde jsou celkové výsledky: