Krajský přebor škol

15.12.2015 15:49

Dne 15.12.2015 se v Neratovicích hrálo krajské kolo přeboru školních družstev. Tato soutěž se hraje v kategoriích mladší žáci, starší žáci a střední školy, přičemž družstvo tvoří 4 hráči a případní náhradníci. V Regionálním přeboru okresů Benešov a Kutná Hora si postup v prostřední kategorii vybojovalo družstvo ZŠ Uhlířské Janovice, v němž hráli členové našeho oddílu. V krajském kole se zápolení na šachovnicích bohužel nezúčastnila Jarmila Plechatová, takže v oslabené sestavě se z našeho oddílu objevili Ondřej Houda, Kryštof Novák, Marek Klepal a Vlastimil Trnka, které doplnil ještě náhradník Matěj Louda. Ze sedmi zápasů 3 vyhráli a ve 4 odešli poraženi. Hrálo se však olympijským systémem, což znamená, že o pořadí rozhodoval součet bodů, získaných na jednotlivých šachovnicích (někdy nazývaný skóre). Těch družstvo nastřádalo dohromady 14 společně ještě s dalšími dvěma družstvy. Pomocné hodnocení mu bohužel nehrálo do not, takže mezi 12 týmy obsadilo 7. místo. Pokud jde o jednotlivce, nejvíce k výsledku družstva přispěl Vlasta s 4,5 body ze 7 partií. Výborně si vedl i Matěj (2,5 bodu ze 3). Do pokladničky bodů přispěli ostatní následovně: Marek 3 ze 6 a Ondřej s Kryštofem po 2 ze 6.