Mistrovství ČR mládeže v rapidu

14.09.2015 08:46

Ve dnech 12.-13.09.2015 se v rekreačním středisku Poslův mlýn (Doksy) konalo Mistrovství ČR v rapid šachu. Hrálo se 6 kol v sobotu a 3 kola v neděli tempem 20 minut na partii s přidáváním 5 sekund za každý provedený tah. Z našeho oddílu se do tohoto finálového turnaje svými výkony na Krajském přeboru v Neratovicích nominovaly Stella Vavříková a Anežka Havelková v kategorii do 10-ti let a Jarmila Plechatová v kategorii do 14-ti let. Jarmila nakonec z osobních důvodů nejela, takže jsem na turnaji doprovázel jen Anežku se Stellou. Holky bohužel tento turnaj pojaly spíše jako prodloužený prázdninový výlet a šachy je jen obtěžovaly a odebíraly jim čas na "blbnutí" na hřišti. Je to velká škoda, protože na to, aby se umístily lépe, než to nakonec dopadlo, rozhodně měly. Stella uhrála z 9-ti kol jen 1 bod a skončila na posledním 28. místě. Anežka nabrala body 2 (z toho 1 proti Stelle) a skončila jen o jednu příčku výše. Doufám, že si z tohoto výsledku vezmou ponaučení. Z debat s ostatními děvčaty totiž zjistily, že většina z nich trénuje 3x týdně s trenérem a v ostatní dny se šachu věnují doma samy 1-2 hodiny (denně). Snad to tedy na ně zapůsobí výchovně, přičemž obzvláště bych to přivítal u Anežky, která v této kategorii může startovat ještě i v příštím roce.