5. kolo RŽL SE Čerčany

29.11.2014 17:06

Listopadovou smršť turnajů Regionální žákovské ligy v šachu završilo 5. kolo, které proběhlo dne 29.11.2014 v Čerčanech. Jak jsme si již zvykli, byli hráči rozděleni do tří výkonnostních skupin.

Ve skupině B se ocitli 34 hráči. Náš oddíl v ní reprezentoval Dominik Krykorka, který ze 7 partií uhrál 2 body, s nimiž se umístil na 30. místě. V průběžném hodnocení po 5 turnajích mu patří v kategorii do 14 let 20. místo.

Ve skupině C startovaly 32 děti, které se také utkaly švýcarským systémem na 7 kol. Z našeho oddílu v této skupině hráli 4 žáci a jeden člen kroužku trenéra Brhlíka. Vynikajícího výsledku dosáhla  Anežka Havelková, která nabrala 4 body (prozatím nejvíce ve své kariéře) a obsadila 13. místo (2. místo mezi dívkami). Svůj doposud nejlepší výsledek uhrála také Stella Vavříková, která nashromáždila 3,5 bodu, což znamenalo 17. místo (a 4. místo mezi dívkami). Daniel Ofner uhrál 3 body, s nimiž obsadil 23. místo. Následovali s 2,5 body Jan Nedvěd (25. místo) a Adam Zachař (26. místo).

V průběžném hodnocení po 5 turnajích je v kategorii do 16 let Honza na 15. místě, v kategorii do 12 let Dan na 36. místě a Stella na 41. místě (a 6. místě mezi dívkami), v kategorii do 10 let Anežka na 6. místě (3. místě mezi děvčaty) a Adam na 14. místě.