Jeskyňka 2017

29.12.2017 08:57

Polehávání u televize již mělo patrně dost několik našich členů, kteří se rozhodli věnovat jeden den vánočních prázdnin šachu. Vypravili se tedy 28.12.2017 do Stříbrné Skalice, kde se hrál tradiční turnaj v rapidu. Ve skupině bylo i 5 dětí, z nichž některé s sebou vzaly na turnaj i rodiče či prarodiče, aby si i oni mohli vyzkoušet turnajovou hru a poznali tak, že radit je lehké, ale praxe naopak tvrdá.

Turnaje se zúčastnilo celkem 38 hráčů, z toho našich členů bylo 8 + 3 příbuzní. Hrálo se jako obvykle švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 20 minut na partii.

Nejlepšího výsledku dosáhl 7. nasazený Vláďa Závůrka, který s 5,5 body obsadil 2. místo. jsem předvedl jeden ze svých nejhorších výkonů a s 4,5 body jsem se umístil na 7. místě (nasazen jako č. 2). Obzvláště strašlivá byla hra v obou prohraných partiích - v první jsem se staral až příliš o strategii a přehlédl ztrátu pěšce po jednoduché vazbě, v druhé jsem prohrál "neprohratelnou" věžovku. Myslím, že se svým výkonem nebude spokojená ani Monika Závůrková. Jako číslo 5 skončila též s 4,5 body na 11. místě. Ostatní pak hráli podle svých možností a umístili se v podstatě podle předpokladů: 3 body získal a na pěkném 26. místě se usadil (tatínek) Michal Mráz, 28. místo obsadil též se 3 body Jirka Matoušek následovaný Vendulkou Mrázovou (2,5 bodu), 2 body nabraly 33. Evička Panušková, 35. Verča Žoudlíková a 36. (babička) Lenka Malá. S 1 bodem na 37. místě skončila Štěpánka Mrázová a bez bodu na 38. místě (tatínek) Marián Panuška - ten opravdu poznal, že šachy nejsou žádný med (a nebude snad už tolik "tlačit" na dcerku), protože jej porazili Jirka, Lenka, Štěpánka a v posledním kole i Evička!

Jiří Kotzot