Krajský přebor mládeže v rapidu

03.04.2016 16:25

Dne 02.04.2016 se v Neratovicích hrál Krajský přebor mládeže v rapidu. Z našich dětí se jej zúčastnily pouze dvě dívky, ale jejich výkony stály za to! Už úvodem můžeme prozradit, že překonaly své výsledky z loňska!

Ale nyní pár slov k turnaji: Hrálo se ve věkových skupinách do 10-ti, 12.ti a 14-ti let, z nichž se postupovalo na Mistrovství ČR. Dále se hrála též nepostupová skupina juniorů. Celkem startoval 171 hráč (rozdělení ve skupinách: 58, 58, 43, 12). Herní systém byl švýcarský na 7 kol, tempo hry 2 x 20 minut s přídavkem 5 sekund za každý provedený tah.

Bohužel musíme konstatovat, že pořadatelé, obzvláště pak obsluha losovacího programu, tak velký počet startujících zpočátku nezvládali, takže se začalo hrát s 1,5-hodinovým zpožděním. Po výměně ale již vše probíhalo poměrně hladce, takže se dohrálo kolem 18. hodiny.

Naše děvčata hrála ve dvou různých skupinách: Anežka Havelková ve skupině do 10-ti let, Stella Vavříková do 12-ti let. V Anežčině skupině hrálo 14 dívek, které bojovaly o 3 postupová místa. Vloni se jí podařilo uhrát 3 body, s nimiž skončila na 37. místě celkově a 8. místě mezi děvčaty. Letos jsme doufali, že se jí povede lépe a dostane se mezi medailistky (čímž by obsadila postupové místo). Bohužel však konkurence byla podstatně silnější než vloni a i přes zřetelné zlepšení se jí podařilo nabrat jen 4 body, které stačily pouze na 18. místo celkově a 4. místo mezi dívkami. Je však nutné ji pochválit - nasazena byla jako č. 24, takže "předskočila" několik papírově silnějších dětí. Jako první náhradnice však má velkou šanci si na Mistrovství ČR zahrát (stejně jako před rokem).

Ve skupině Stelly hrálo jen 7 děvčat (a papírově slabších než v nižší kategorii), takže šance na postup měla větší. Hrála nepříliš pozorně, ale nakonec se jí postup vybojovat podařilo. Se získanými 2,5 body obsadila celkově sice až 46. místo, mezi děvčaty však byla na místě 3. (vloni skončila 4. v nižší věkové kategorii), které znamenalo nejen medaili, ale hlavně postup!

Blahopřejeme oběma děvčatům k pěknému umístění (i když hra mohla být přece jen o poznání lepší)! Již 2 roky po sobě bude mít náš oddíl jejich zásluhou zastoupení na Mistrovství ČR v kategoriích do 10-ti nebo 12-ti let!