Okresní přebor škol v šachu

08.11.2013 12:43

Dne 08.11.2013 se v Benešově konal Okresní přebor škol čtyřčlenných družstev v šachu. Soutěž se hrála ve třech kategoriích:

- 1. stupeň ZŠ,

- 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií,

- střední školy.

Z našeho oddílu hráli 3 hráči v družstvu ZŠ Sázava s posilou na 1. šachovnici. ZŠ Sázava vyslala družstvo do kategorie 2. stupeň ZŠ. Složení družstva bylo následující:

- 1. šachovnice: Kocourková Klára (6.A) - ŠK KDJS Sedlčany

- 2. šachovnice: Bartoš David (9.A) - TJ Kavalier Sázava

- 3. šachovnice: Šimek Miroslav (8.B) - TJ Kavalier Sázava

- 4. šachovnice: Kapek Jaroslav (9.A) - TJ Kavalier Sázava

V této kategorii startovalo 9 škol (ZŠ Dukelská Benešov, ZŠ Jiráskova Benešov, Gymnázium Benešov, ZŠ Dolní Kralovice, ZŠ Krhanice, ZŠ Načeradec, ZŠ Neveklov, ZŠ Sázava a ZŠ Týnec nad Sázavou). Hrálo se švýcarským systémem na 5 kol, přičemž body se počítaly olympijským způsobem, tj. hlavním kritériem bylo skóre a vedlejším zápasové body. Tempo hry bylo 2 x 15 minut na partii.

Družstvo ZŠ Sázava obsadilo 2. místo, když uhrálo 16 bodů z celkově možných 20, přičemž podlehlo pouze favorizovanému družstvu Dolních Kralovic. Tímto výsledkem si také vybojovalo postup do krajského kola.