4. kolo RŽL SE Dolní Kralovice

08.02.2020 07:53

Dne 23.11.2019 se v Dolních Kralovicích hrál 4. turnaj Regionální žákovské ligy v šachu. Protože jich je celkem 9 a započítává se 5 nejlepších výsledků, průběžné pořadí již může hodně napovědět o šancích na medaile v jednotlivých kategoriích (či aspoň na postup do Krajského přeboru). Bohužel naše děti si vedly spíše průměrně, takže celkově si příliš nepolepšily. Naštěstí ještě mají možnost k nápravě, ale to by musely pořádně zabrat.

V elitním Áčku jsme měli opět jediného zástupce – Milana Peštu, který zopakoval neúspěšné vystoupení z předešlého turnaje: ze 4 kol uhrál jen 1 bod a mezi 16 hráči obsadil 13. místo.

Béčku se hrálo 7 kol a mezi 40 hráči jsme měli celých 8 dětí, jež si již vedly o poznání lépe. Nejvýše se umístila Jolanka Štědrová, která nabrala 4 body, s nimiž se usadila na 18. příčce celkově, což znamenalo i vítězství mezi děvčaty! Pěkného výsledku dosáhl i teprve sedmiletý Honzík Krejcárek – uhrál 3 body a s nasazovacím číslem 36 obsadil 24. místo! Zklamáním naopak byl výsledek Verči Žoudlíkové, od níž jsem rozhodně čekal více – 3 body stačily jen na 26. místo. Malou náplastí může být, že to nějakou náhodou stačilo i na bronzovou medaili mezi děvčaty. 3 body nastřádal i Kuba Novák, jenž by se také měl pohybovat ve vyšších oblastech výsledkové listiny – 27. místo není příliš oslnivé. Ostatním se opravdu příliš nedařilo a příště se na turnaj budou muset rozhodně soustředit více. Zde je jejich umístění: 31. Matěj Prix, 32. Kuba Bernáth (oba 2,5 bodu), 33. Štěpán Fugner 2 body, 39. Ondra Provazník 1 bod.

Céčku to na první pohled dopadlo lépe, ovšem děti, které se v něm (mezi 39 účastníky) představily, by se většinou měly pohybovat vzhledem ke svému věku v první polovině výsledkové listiny Béčka. 5 bodů uhrál a 6. místo obsadil Dan Ofner – doufejme, že příště se již do Béčka dostane a tam si povede stejně. 18. místo celkově a 4. mezi děvčaty se ziskem 4 bodů obsadila Sabinka Prixová – po nepříznivé zkušenosti z Béčka si hru v Céčku celkem užívá. Zatím svého nejlepšího výsledku dosáhla i Romča Žoudlíková – 3,5 bodu, 21. příčka celkově a 5. mezi děvčaty! Sice pomalu, ale přece, se tak přibližuje k cíli pro tuto sezónu, jímž je uhrát v aspoň jednom turnaji 4,5 bodu.

Průběžné pořadí našich v kategoriích po 4. kole (v závorce za označením kategorie je celkový počet hráčů):

HD16(34): 14. Prix, 17. Provazník, 21. Ofner

HD14(41): 9. Žoudlíková V. (1. mezi děvčaty), 15. Matoušek, 19. Novák J., 20. Prixová (6. mezi děvčaty)

HD12(42): 2. Pešta, 7. Štědrová (1. mezi děvčaty), 16. Fugner, 22. Bernáth, 32. Havelka, 38. Mrázová Š. (6. mezi děvčaty), 42. Novák M.

HD10(24): 2. Krejcárek, 11. Žoudlíková R. (4. mezi děvčaty)